Archiv pro Města

Bizerte

Bizerte je velké přístavní město na samém severu Tuniska. Trvale zde žije 230 879 obyvatel. Město je zajímavé tím, že se vlastně jedná o nejseverněji město Afrického kontinentu. Nedaleko od města se nachází i Bílý mys (Ra’s al Abyad), což je nejsevernější bod Afriky. Tomu odpovídá i charakter města, který je v mnoha ohledech hodně evropský. Evropskou kulturu sem vtiskli hlavně Francouzi, kteří měli po nějakou dobu Tunisko jako svojí kolonii.

Pokračování článku

Hergla

Hergla je malé městečko na pobřeží severovýchodního Tuniska zhruba uprostřed zálivu Hammamet. Trvale zde žije 6332 obyvatel. Samotné město Hammamet je pak vzdáleno asi 50 kilometrů na sever. O poznání blíže je jiné známé město a to Souse, které od Hergly dělí jenom kolem 25 kilometrů na jih.

Pokračování článku

Borj Cedria

Borj Cedria je sympatické malé tuniské pobřežní letovisko, které leží nedaleko od hlavního města Tunisu. Letovisko má opravdu velmi příjemnou polohu, nachází se totiž mezi mořem a místním městem Hammam Lif.

Letovisko žije výhradně turistickým ruchem, přesto je však letovisko poměrně klidné. Borj Cedria má příjemné plážové hotely, které nabízí standardní služby, které jsou na slušné úrovni. Největší hotel se jmenuje Caribbean World a nabízí luxusní bazény, které jsou vhodné především pro menší i větší děti, neboť mají tolik populární skluzavky. V areálu hotelu jsou k dispozici rovněž tenisové kurty, hřiště na plážový volejbal, stolní tenis a minigolf. Ženy a dámy si pak mohou zajít do salónu krásy, kde si mohou dopřát masáž nebo saunu.

Akční nabídka

Pro čtenáře Tunisanka.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění !
Získat slevu »

Pokračování článku

Hammamet

Hammamet je tuniské město, které leží na východním pobřeží jižně od hlavního města Tunisu. V současné době má toto přímořské město okolo 63 000 obyvatel.

Dějiny města Hammamet se zhruba datují do druhého století našeho letopočtu, kdy nedaleko odtud založili Římané osadu Pupput. Samotné město, včetně hradeb a medíny bylo založeno v 15. století. Město mělo postupně několik pánů a vládců, nejprve to byli Španělé, později Turci.  Hammamet se stal populární teprve až ve 20. století, kdy si tu rumunský boháč George Sebastian nechal postavit překrásnou vilu. Jeho příkladu pak následovali další milionáři a v současné době přitahuje  Hammamet velké davy turistů z celého světa.

Akční nabídka

Pro čtenáře Tunisanka.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění !
Získat slevu »

Pokračování článku

Nabeul

Nabeul je tuniské město, které leží na východním pobřeží jižně od hlavního města Tunisu. V současné době má toto tuniské město okolo 56 000 obyvatel. Nabeul je rovněž správním střediskem poloostrova Cap Bon.

Původní punské město zničili kdysi dávno Římané. Pak to ovšem byli opět Římané, konkrétně velký Julius Caesar, který založil se svými staviteli zdejší malou kolonii. Pozůstatky po téhle kolonii se podařilo roku 1964 během stavby prvního hotelu ve městě objevit. Pro rozmach města však sehrál rozhodující úlohu příchod Arabů a vliv islámu.
Pokračování článku

Akční nabídka

Pro čtenáře Tunisanka.cz jsme zajistili slevu na Cestovní pojištění !
Získat slevu »
TOPlist