O webu

Vítejte na internetových stránkách tunisanka.cz.

Naše krásná průvodkyně – Tunisanka vám představí svojí nádhernou zemi, která má pro nás Čechy stále příchuť a atmosféru exotiky. Zkrátka vám řekneme vše, co budete potřebovat pro vaší nádhernou dovolenou v Tunisku. Tunisko je výjimečná země plná kontrastů, která vás může okouzlit na tisíc způsobů. Možná právě proto patří trvale mezi deset nejnavštěvovanějších prázdninových destinací.

Většina Čechů vnímá Tunisko jako zemi pouště a nádherného moře, což je samozřejmě také pravda, ale není to vše. Hlavně severní Tunisko je typické svojí zvlněnou zelenou krajinou, místy skoro připomínající Toskánsko. Na ploše 163 610 km² tu žije skoro stejný počet obyvatel jako v České republice, tedy něco přes 10 milionů.

Země má bohatou historii, která sahá až do starověku, kdy na místě dnešního hlavního města Tunisu stávalo mocné Kartágo. Následně přišli Arabové, kteří do země přinesli Islám, jenž je zde dominantní dodnes.

Tunisané jsou přesto pohostinní a tolerantní lidé. Díky tomu si vaší dovolenou zde můžete skutečně užít. A my věříme, že k vašemu lepšímu zážitku pomůžou i tyto stránky, které vám leccos o Tunisku prozradí.

 

TOPlist