Hergla

Hergla je malé městečko na pobřeží severovýchodního Tuniska zhruba uprostřed zálivu Hammamet. Trvale zde žije 6332 obyvatel. Samotné město Hammamet je pak vzdáleno asi 50 kilometrů na sever. O poznání blíže je jiné známé město a to Souse, které od Hergly dělí jenom kolem 25 kilometrů na jih.

Pro Herglu jsou charakteristické bílé domy postavené v klasickém stylu, které jsou typické pro celý tento region. Tuto nádhernou ukázku místní architektury si můžete prohlédnout v centru města hlavně kolem přístavu. Nejznámějším zdejším výrobkem jsou věci z proutí, hlavně tedy košíky. Cestovní ruch zde není tak rozšířený jako jinde.

  

Historie města

Hergla má bohatou historii, která sahá až do doby před začátkem letopočtu. V římské době se Hergla jmenovala Horrea Caelia. Nutno však podotknout, že po celou historii město nebylo nijak významné a to především kvůli vlivu velkých měst jmenovaných v prvním odstavci.

Dnešní podoba města

Velmi působivá je především mešita „Sidi Bou Mendil“ v centru města. Nedaleko od ní je také hřbitov Hergla s historickými hroby. Kolem mešity se rozprostírají nestarší uličky města, které jsou hodně úzké a křivolaké. Právě zde se nacházejí ony typické bílé domy. Ty mají většinou málo oken a někdy i zajímavou kopuli.

  

Zajímavosti v okolí

Největší zajímavostí v okolí jsou samozřejmě pláže. Město se nachází uprostřed mělkého zálivu, takže nádherné písčité pláže se táhnou kilometry daleko. Pláž směrem na sever je dlouhá a rovná, zatímco pláž směrem na jih vytváří malé písčité zálivy.

Dobrým tipem na výlet z Hergly může také být návštěva okolních velkých měst Souse a Hammamet.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist