Hammamet

Hammamet je tuniské město, které leží na východním pobřeží jižně od hlavního města Tunisu. V současné době má toto přímořské město okolo 63 000 obyvatel.

Dějiny města Hammamet se zhruba datují do druhého století našeho letopočtu, kdy nedaleko odtud založili Římané osadu Pupput. Samotné město, včetně hradeb a medíny bylo založeno v 15. století. Město mělo postupně několik pánů a vládců, nejprve to byli Španělé, později Turci.  Hammamet se stal populární teprve až ve 20. století, kdy si tu rumunský boháč George Sebastian nechal postavit překrásnou vilu. Jeho příkladu pak následovali další milionáři a v současné době přitahuje  Hammamet velké davy turistů z celého světa.

Současná podoba města

Nejkrásnější část města je historická medína, kterou obepínají vysoké a mohutné hradby z desátého století. Pokud medínu navštívíte, připravte se, že hned za hradební branou naleznete barvité stánky se suvenýry a rovněž často neodbytné místní obchodníky a prodejce. Většina krámků nabízí orientální koberce, zrcadla, šperky a především všudypřítomné vodní dýmky. Kromě nepřeberného množství krámků najdete v medíně ještě turecké lázně, které jsou dopoledne přístupné mužům a odpoledne ženám.

Vedle historické medíny je v Hammametu ještě Velká mešita, která byla postavená v roce 1236 a kterou nelze přehlédnout.

Pokud chcete navštívit normální tuniské obchody, pak zamiřte na hlavní tepnu, která se jmenuje Avenue Habíb Bourguiba. Na téhle hlavní tepně je velká škála typicky tuniských obchodů, kaváren a restaurací. Zážitkem je určitě návštěva místních kaváren, kde většina mužů kouří šíšu, tedy vodní dýmku. Objednat si můžete místní silný mátový čaj, který vás příjemně osvěží.

Do Hammametu se však jezdí především za mořem. Místní pláže jsou samostatné zóny, které jsou zaměřené výlučně na turisty. Většinou zde najdete luxusní čtyřhvězdičkové a pětihvězdičkové hotely.

Tajné tipy pro cestovatele

Cestovat se dá chytře. Vidět víc, než ostatní. Cítit víc, než ostatní. Platit mnohem méně, než ostatní. V tom všem vám pomůže web Hotelove.cz s praktickými tipy pro cestovatele.

Zajímavosti v okolí

V nejbližším okolí Hammametu stojí za pozornost především již jednou zmiňovaná osada Pupput, kterou založili Římané. Osada Pupput je asi šest kilometrů od centra města směrem na jih. I když sláva Pupputu už dávno zašla, vyplatí se sem zajet zejména kvůli krásným a zajímavým mozaikám z křesťanských hrobek ze 4.století.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist