Borj Cedria

Borj Cedria je sympatické malé tuniské pobřežní letovisko, které leží nedaleko od hlavního města Tunisu. Letovisko má opravdu velmi příjemnou polohu, nachází se totiž mezi mořem a místním městem Hammam Lif.

Letovisko žije výhradně turistickým ruchem, přesto je však letovisko poměrně klidné. Borj Cedria má příjemné plážové hotely, které nabízí standardní služby, které jsou na slušné úrovni. Největší hotel se jmenuje Caribbean World a nabízí luxusní bazény, které jsou vhodné především pro menší i větší děti, neboť mají tolik populární skluzavky. V areálu hotelu jsou k dispozici rovněž tenisové kurty, hřiště na plážový volejbal, stolní tenis a minigolf. Ženy a dámy si pak mohou zajít do salónu krásy, kde si mohou dopřát masáž nebo saunu.

Hotelů v celém letovisku však není moc, což je ideální především pro ty, kteří netouží po davech turistů a přecpaných pláží. Místní pláž je písčitá a zdejší moře je opravdu velmi teplé. Připravte se na pořádné vedra, neboť po celém Tunisku v letních měsících sluníčko praží opravdu vydatně. Pro hotelové hosty jsou však na plážích lehátka se slunečníky zdarma.

 

Zajímavosti v okolí

Jelikož je Borj Cedria vzdálená asi třicet kilometrů od hlavního města Tunisu, můžete se vypravit na jednodenní výlet do tohoto největšího tuniského města. Pokud budete v hlavním městě, tak nezapomeňte navštívit místní medínu, která je zapsaná na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Tahle medína je stará již tisíc let a stále se zde prodává a obchoduje. V malých a úzkých uličkách najdete desítky obchodů a obchůdků s různým zbožím a tovarem. Vedle rozmanitých krámků zde také najdete mnoho pozoruhodných a pestrobarevných portálů, za nimiž jsou zpravidla historické paláce a domy zámožných občanů města.

Z Borj Cedrie není taktéž daleko do Karthága, což bylo jedno z nejmocnějším měst ve starověku. Nyní Kartágo láká především milovníky historie, neboť zdejší muzea vlastní nebývalé skvosty z tohoto období. Nejvíce starověkých artefaktů vlastní Kartaginské muzeum, které se může pyšnit punskými, římskými, křesťanskými i arabskými muzejními exponáty. V muzeu tak najdete například foinické mince, kartáginskou keramiku nebo velmi zachovalé křesťanské mozaiky.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist